از بین بردن جای زخم و تتو

از بین بردن جای زخم و تتو

نحوه پاک‌کردن تتو با لیزر

انجام این عمل پس از معاینات پزشک و با کمترین درد همراه است. درروش لیزر به دلیل دردی که همراه با عمل است، با تزریق بی‌حسی موضعی قبل از شروع، سعی در کاهش درد دارند. درروش لیزر، ابتدا جوهرهای شکل‌دهنده تاتو شکسته و به‌مرورزمان توسط بدن جذب می‌شوند. باگذشت زمان و برخورد جای تاتو با نور خورشید، اشعه خورشید به‌طور طبیعی این جوهرها را ناپدید می‌کند.

در پاک کردن تاتو با لیزر به طراحی خاص هر تاتو توجه می‌شود. چراکه این تفاوت در طراحی، روش‌های خاص خود را برای از بین بردن می‌طلبد. همچنین تاتوهایی که قبلاً به روش‌های قدیمی پاک‌شده‌اند، با روش لیزر قابلیت پاک‌سازی دوباره و از بین بردن جای زخم‌های ایجادشده رادارند.

 از بین بردن جای زخم

هر زمان یک جراحت یا بریدگی در پوست ایجاد گردد، این شرایط باعث می‌شود پس از ترمیم، بر روی پوست جای زخم یا اسکار ایجاد شود. به هر حال فاکتورهای متعدد می‌توانند تاثیر مشخص بر شدت جای زخم باقیمانده بر روی پوست پس از ترمیم آن داشته باشند. برای مثال اندازه و عمق زخم، ضخامت و رنگ پوست فرد، و نیز زاویه و جهت ایجاد زخم همگی از عوامل تاثیرگذار در این رابطه هستند. معمولاً جای زخم روی صورت  ایجاد شده در نتیجه تصادفات رانندگی، سوختگی و آسیب‌دیدگی می‌توانند زندگی فرد را مشکل کرده و بر اعتماد به نفس وی در ارتباط با شرایط ظاهری تاثیر منفی داشته باشند. به هر حال امروزه از روش‌های جراحی ترمیم جای زخم برای کاهش ظاهر اسکار و بهبود شرایط آن استفاده می‌شود. این جراحی‌ها همچنین می‌توانند عملکرد ناحیه آسیب‌دیده را بازیابی کرده و تغییرات پوستی را ترمیم کنند.